GINTARAS – BALTIJOS AUKSAS

Sausio 31 dieną Litorinos mokykla vienai pamokai virto muziejumi, kuriame vaikai sužinojo gintaro istoriją, ieškojo prieš penkiasdešimt milijonų metų juose įklimpusių vabzdžių, aiškinosi, kas nulemia gintaro spalvą. Pasisėmę žinių mokiniai kartu su VšĮ „Gintaras gintarinis“ vadovu Gintaru Eidukaičiu perėjo ir gintaro gavybos kelią nuo mažyčio akmenėlio, įstrigusio pajūrio smėlyje, iki didelių kasyklų. Sužinoję gintaro gavybos paslaptį vaikai su patyrusiu edukatoriumi keliavo į gintaro apdirbimo dirbtuves, kuriose keliais būdais bandė šlifuoti pajūrio akmenuką ir raukė nosis nuo pasklidusio aitrios dervos kvapo. Užsiėmimas baigėsi kūrybine veikla – žaisliuko puošimu gintaro gabalėliais. Gintarėlių buvo tiek daug, kad visi nesutilpo, todėl meistras Gintaras padovanojo juos mokyklai, nes žino, kad čia nuolat kuriami gražūs darbeliai ir Baltijos aukso gabalėliai tikrai ras savo vietą.

VERTINGOS ROBOTŲ PAMOKOS