Meniu Uždaryti

VASAROS STOVYKLA

Pasibaigusius mokslo metus Litorinos mokykloje jau daug metų keičia įdomios vasaros dienos stovyklos. Šiemetinėje stovykloje „LAIPTELIAI Į SĖKMĘ“ poilsis derinamas su svarbiomis socialinio ir emocinio ugdymo temomis. Pirmąją dieną, pasinėrę į emocijų pasaulį jausmų laboratorijoje, vaikai mokėsi pažinti ir įvardinti savo jausmus, emocijas, paaiškinti jų atsiradimo priežastis ir pasekmes. Tam stovykloje dirbantys mokytojai, savanoriai ir projekto „Judriosios popietės“, bendrai finansuojamo Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, vykdytojai pasitelkė meno terapiją, žaidimus, loginių užduočių sprendimo ir aptarimo valandėles, emociukų gaminimo ir šypsenų gaudymo dirbtuves.

Ramybės oazę visi atrado paslaptingame jūrų pasaulyje. Lietuvos jūrų muziejuje stovyklautojai ne tik grožėjosi vandenų gyvūnais, bet ir išbandė sąmoningo kvėpavimo metodus, atsipalaidavimo ir sveikatos stiprinimo pratimus, dalyvaudami judumo užsiėmimuose bandė atkartoti muziejaus gyventojų veiksmus ir garsus.

Susibūrę į draugystės ratą stovyklautojai mokėsi klausyti ir išklausyti, bendrauti ir draugauti. Kurdami knygutę apie meškiuką vaikai išmoko pažinti ir suvaldyti pyktį, kurio jokiu būdu nebuvo galima demonstruoti užsiėmimuose su šunimis. Beje, šunys taip pat atskleidė daug draugystės paslapčių, skatino ne tik žaisti, bet ragino ir sportuoti.

Ketvirtąją dieną buvo mokomasi išgyventi gamtoje. Pajūryje vaikai žaidė, sportavo, mokėsi pasirūpinti draugais, ieškojo gerumo pavyzdžių gamtoje.

Įveikę keturis sėkmės laiptelius stovyklautojai sužinojo, kaip galima kaktuso dyglius paversti švelniais žiedeliais. Išmokę paslėpti dygliukus, išsiaiškinę dinozauro kiaušinio paslaptį, vaikai pasiekė penktąjį laiptelį, kuris visus panardino į smagų purių putų debesį.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą