Tyrinėjimu grindžiamas ugdymas

„VITAMINŲ KAROLIAI“

Originalios idėjos ir geri darbai atsiranda bendraujant. O bendraujant prie arbatos puodelio ir saldaus gardumyno gimsta draugystė. Todėl iš pradžių Klaipėdos Litorinos mokykloje buvo „Pyragų diena“, vėliau atsirado „Sveikų užkandžių klėtelė“. Pandemija bandė atimti iš visų bendravimo džiaugsmą, tačiau jai nepavyko, nes į akciją „Vitaminų karoliai“ susirinko net penkių ugdymo įstaigų entuziastai, nusprendę pagaminti, paragauti, pristatyti kitiems sveikų patiekalų receptus, suskaičiuoti juose esančių vitaminų skaičių, apžvelgti jų naudą organizmui ir suverti spalvingus karolius!

Nors renginys buvo nuotolinis, patiekalų pristatymai ir karoliai Litorinos mokyklą pasiekė sutartu laiku. Beliko tik pasidžiaugti mokyklos socialinių partnerių aktyvumu, originalumu ir įpareigoti vertinimo komisiją išrinkti labiausiai apdovanojimų vertus darbus. Komisijos nuomone, sveikiausio patiekalo receptą pateikė Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos 5c klasės mokiniai. Daugiausiai vitaminų turinčio patiekalo receptą atsiuntė Klaipėdos Gedminų progimnazijos 1a klasės mokinukė Karolina. Gražiausiai patiekti patiekalą pavyko Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos „Smaližių svetainės“ nariams. Išradingiausiai patiekalą pristatė Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos „Vyturiukų“ komanda. Ilgiausius vitaminų karolius suvėrė Klaipėdos Litorinos mokyklos 7b klasės sveikuoliai. Litorinos mokyklos 1a, 3a, 4a klasių mokinių „Vitaminų salotos“ įvertintos specialiuoju prizu.

Suprantama, kad visi ant pirmos vietos pjedestalo sutilpti negali, tačiau pasigėrėti ir visiems padėkoti už tai, kad šią žiemą žinosime, kokiais patiekalais stiprinti savo imunitetą, tikrai verta. Ačiū jums!

Kad receptai neužsimirštų, kad dalyvių patarimais ir pasiūlymais galėtų pasinaudoti visi sveikos gyvensenos propaguotojai, akcijos organizatoriai sukūrė filmuką. Žiūrėkite jį, prireikus stabdykite, atidžiai viską išstudijuokite, išbandykite ir pasidalinkite savo mintimis, kurias Litorinos mokykla pasistengs įgyvendinti kitų metų akcijoje!

GAMTOS TYRINĖTOJAI

STEAM projektas „Pavasario orai pagal senovės lietuvių tradicijas ir realius stebėjimus“