„ŠVYTURIŲ PASLAPTYS“

Uostamiesčio savivaldybė 2024 metus paskelbė Švyturių metais Klaipėdoje. Litorinos mokykla pradėjo projektą „Švyturių paslaptys“. Į projektą įsitraukusi bendraminčių mokinių grupė renka medžiagą apie Lietuvos ir pasaulio švyturius, piešia juos, modeliuoja Lietuvoje išlikusius švyturius, planuoja edukacines ekskursijas.

Kovo 6 dieną grupė 5–10 klasių mokinių vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų apžiūrėti tapybos ir grafikos darbų parodą „Švyturiai ≠ Laivai. Parodoje pristatomi tapybos ir grafikos darbai iš klaipėdiečių kolekcininkų Jelenos Kosinovos ir Aleksandro Popovo Rytų Prūsijos XIX a.XX a. I pusės dailės kolekcijos. Būtent švyturys, laivybai ir žvejybai svarbus techninis objektas, domino plačiąją to meto visuomenę.

Išvykos pradžioje anglų kalbos mokytoja Saulė Jazilionytė supažindino vaikus su internetinės lentos įrankiu „Jamboard“, kuris muziejuje padėjo mokiniams atlikti gautas užduotis ir visai grupei sukurti bendrą plakatą. Mokinių apžvalgoje rasite išrinktus gražiausius, didžiausius, mažiausius, seniausius paveikslus, audringiausios jūros vaizdus, paveikslus su žmonėmis ir įdomiausiais švyturiais.

Išvykos metu praturtėjo mokinių anglų kalbos žodynas, teigiamos emocijos, atradimų džiaugsmas liejosi per kraštus, o bendradarbiavimo nuotaika lydėjo visus iki kelionės pabaigos ir dar ilgai po jos.