„SVEČIUOSE PAS PINGVINUS“

Spalio 11 dieną 4a klasė keliavo Lietuvos jūrų muziejų aplankyti pingvinų. Ir ne tik jų! Vaikų laukė įdomus edukacinis užsiėmimas „Svečiuose pas pingvinus“, vizitas į žuvelių „ligoninę“, pasimatymas su ruoniais ir spalvingomis akvariumo žuvimis.

Edukacijos metu mokiniai sužinojo, kad pasaulyje yra labai daug pingvinų rūšių, išsiaiškino, jog Klaipėdos muziejuje gyvena 2 rūšys – Humbolto ir Magelano pingvinai. Mažiesiems gamtininkams kilo klausimų, kodėl pingvinai kedena plunksnas, kasosi snapu kūnelį. Pasirodo, jie taip elgiasi aktyvindami riebalinį kūno sluoksnį, iš kurio išsiskiria riebalai, vėliau virstantys vašku. Būtent tas vaškas apsaugo pingvinus nuo šalčio, būtent to vaško dėka paukščiai atrodo tokie blizgantys ir švelnūs. Kad mokiniai lengviau suprastų, jiems buvo pasiūlyta atlikti eksperimentą – pingvino trafaretą padengti vaškinėmis kreidelėmis, užpilti ant jo vandens, kad įsitikintų, jog vašku padengtas paviršius iš tiesų yra atsparus vandeniui. Nors pingvinus nuo šalčio saugo vaškas, to jiems neužtenka, todėl šie paukščiai turi dar vieną šildymosi būdą – suėję į  būrį ir atsukę nugaras, pingvinai šildo vienas kitą ir džiaugiasi artumu.

Štai kokia įdomia informacija savo žinių bagažą papildė ketvirtokai!

#STEAM #patyriminisugdymas