SUBALANSUOTA DIENA

Tik nepagalvokite, kad įsivėlė klaida! Dabartinės lietuvių kalbos žodyne pirmoji žodžio „subalansuoti“ reikšmė yra „padaryti pusiausvyrą“. Rugsėjo mėnesį mokykloje startavęs sporto projektas „Judriosios popietės“, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, padarė pusiausvyrą mokyklinėje dienoje. Dabar visi mokiniai žino, kad po įtempto darbo pamokose jų laukia smagios pertraukos, gerinančios sveikatą ir formuojančios įprotį sportuoti.

Fizinio ugdymo mokytojo TADO KAZLAUSKO išradingumas neturi ribų! Vos tik ištiksi paskutinės pamokų minutės, mokyklos koridoriai virsta estafečių, varžybų ir žaidimų trasomis. Po ilgo sėdėjimo suoluose nieko nėra geriau už galimybę pralėkti ilgais koridoriais ir vietoj pastabų, kad mokykloje bėgioti negalima, sulaukti pritarimų ir pagyrimų. Tad kai pajūrio orai neleidžia išbėgti į kiemą, pusiausvyra tarp mokymosi ir judraus poilsio kuriama viduje.

„Kiek ilgai išsilaikys skaitmeninės kartos susidomėjimas judriaisiais žaidimais?“ – pagalvosite. Ilgai, nes ir tarp jų atsirado balansas – kol vieni kovoja koridorių trasose, kiti išbando save ant interaktyvių grindų. Žaisdami vaikai ne tik juda, bet ir įtvirtina pamokų metu įgytas žinias. Ugdytojams tereikia parinkti tinkamą žaidimą, o visa kita padaro naujos inovatyvios priemonės, lavinančios vaikų judesių koordinaciją, reakciją ir loginį mąstymą.