Meniu Uždaryti

„SU PASPIRTUKU – KAIP ANT SPARNŲ!“

Gegužės 30 dieną Klaipėdos Litorinos mokyklos kiemas aidėjo nuo paspirtukų ir riedlenčių ratukų dardėjimo, nuo skambaus vaikų, palaikančių varžybų dalyvius, šūksnių, nuo audringų plojimų, juoko ir muzikos. Šeštąjį konkursą „Su paspirtuku – kaip ant sparnų!“, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100 metų jubiliejui, organizavo projekto „Judriosios popietės“, bendrai finansuojamo Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, įgyvendintojai.

Renginys sulaukė ne tik gausaus dalyvių skaičiaus, bet ir didelio rėmėjų susidomėjimo. Tiek daug prizų dar neteko matyti! Palaikyti sveiką judėjimo būdą propaguojančius mokinius iš Klaipėdos Litorinos mokyklos, Liudviko Stulpino, Prano Mašioto, Sendvario, „Vyturio“ progimnazijų su dovanomis atėjo ir Klaipėdos miesto vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Klaipėdos Lions klubo vyrai ne tik rado laiko atvykti į smagų ir azartišką konkursą, bet ir pateikė netikėtą siurprizą. Jaunųjų sportininkų saugumu rūpinosi Lietuvos raudonojo kryžiaus Klaipėdos skyrius, kurio nariai visų varžybų metu buvo pasiruošę suteikti skubią pagalbą, kadangi nujautė, jog kova bus įnirtinga. Juk buvo kovojama dėl Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro įsteigtos greičiausio ir geriausio paspirtukininko taurės! Laimė, traumų pavyko išvengti.

Šventę pradėjo Skaistė Razokaitė – daugkartinė savo amžiaus grupės Lietuvos meninės gimnastikos čempionė, tarptautinių turnyrų prizininkė, 2022 m. Europos meninės gimnastikos čempionato dalyvė, 100 jaunųjų sporto žvaigždžių 2022 rinkimų auksinės žvaigždės savininkė. Mergina sužavėjo visus šventės dalyvius pademonstravusi meistrišką gebėjimą šokti su visais gimnastikos prietaisais: šokdyne, lanku, kamuoliu, kuokelėmis ir kaspinu.

Įkvėpti čempionės, paspirtukų ir riedlenčių savininkai pakilo į kovą. Buvo visko: ir kritimų, ir nusivylimo, ir apmaudo pralošus varžovui vos kelias sekundes… Liūdesį pakeitė džiaugsmingos ovacijos sulaukus gardžių „Baltosios varnelės“ ledų! Dar daugiau džiaugsmo atnešė apdovanojimų ceremonija. Kadangi šiemetinis konkursas sulaukė rekordinio rėmėjų skaičiaus, apdovanota buvo labai daug dalyvių. Prizais džiaugėsi ir nuotraukų konkurso nugalėtojai, sugebėję greičiausiai įveikti 100 metrų trasą ir ją užfiksuoti išmaniaisiais prietaisais, rasti ir nusifotografuoti prie skaičiaus 100, riedant pastebėti įspūdingus savo miesto vaizdus, pademonstruoti originalų riedėjimo būdą, sukurti menišką nuotrauką. Mažiausieji varžybų dalyviai, varžęsi atskirame sektoriuje, buvo apdovanoti ne tik už greitį, bet ir už draugiškumą, linksmumą, norą sportuoti. Be prizų neliko ir saugumo taisyklių laikęsi sportininkai, ir palaikymo komandos. Tačiau didžiausių ovacijų sulaukė nugalėtojų trejetas: Kajus Nesteckis iš Prano Mašioto progimnazijos (3 vieta),  Gustas Sabaliauskas iš Sendvario progimnazijos (2 vieta) ir absoliutus čempionas Nojus Paulauskis iš „Vyturio“ progimnazijos.

Nuriedėjo, nudardėjo šeštojo paspirtukų konkurso dalyvių ratukai, nutilo Litorinos mokyklos kiemas… Bet visi žino, kad susitiks kitais metais, septintajame mažų ratukų parade!

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą