„SAVARANKIŠKO GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS“

Taip vadinosi Litorinos mokykloje vykęs seminaras, kurį sutrikusios klausos vaikams vedė Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriunas ir graikų ir romėnų imtynių atletas, olimpinių kurčiųjų žaidynių čempionas Mantas Kazimieras Sinkevičius. Siekdamas sudominti vaikus sportu, imtynininkas papasakojo apie savo kelionę nuo pirmųjų treniruočių link auksinio pjedestalo. Mantas prisipažino, kad kelias buvo labai sunkus – jam teko ne tik išmokti imtynių technikos, bet ir susidoroti su savo baimėmis, kurios ne kartą pakišdavo koją lemiamu momentu. Sportininkas ne vieną kartą šiandien pakartojo, kad kiekvienas žmogus turi turėti gyvenimo tikslą. Jis gali būti visiškai nesusijęs su sportu, tačiau tikslas yra mūsų visų varomoji jėga, kuri padeda pajusti gyvenimo prasmę.

Nors mūsų mokinių tarpe imtynininkų nėra, tačiau galimybė dalyvauti treniruotėje su olimpiniu čempionu sudomino visus. Mokyklos sporto salėje skambėjo vaikų juokas, po sėkmingo apvertimo, parbloškimo ar paklupdymo girdėjosi susižavėjimo šūksniai, nestigo ir keistų garsų, stengiantis ištrūkti iš stipraus imtynininko Manto Kazimiero Sinkevičiaus glėbio.

Ačiū seminaro lektoriams už nuoširdų, atvirą ir nepagražintą pasakojimą apie sunkią kasdienybę siekiant gražių ir brangių pergalės akimirkų!