Meniu Uždaryti

PROGRAMA „INOVATYVI STEAM INTEGRACIJA Į SEU“

Atverdama savo paslaptis gamta padeda suprasti žmogaus paskirtį, moko būti šalia kitų, suteikia galimybę atrasti savo pašaukimą. Ar atsimenate, kaip mūsų protėviai, norėdami nubausti prasikaltusį šaukdavosi Perkūno pagalbos, prašydavo Žemės prasiverti, grūmodami gąsdindavo baisiomis gamtos stichijomis? Šiandien gamtoje galima rasti daug pavyzdžių, padedančių suprasti savo jausmų ir emocijų įtaką elgesiui įvairiose situacijose, todėl Litorinos mokyklos mokytojos Sigita Koroliovė ir Erika Žąsinienė, pasitelkdamos STEAM ugdymą, pabandė sukurti inovatyvų socialinio ir emocinio ugdymo (SEU) metodą.

Kaip sąmoningo kvėpavimo techniką paversti smagiu įpročiu, kas bendro tarp Ezopo ir inžinerijos, kuo gali pasitarnauti santykių formavimui, grupės ar klasės vienijimui vaikščiojančių spalvų eksperimentas, šviesos lūžio dėsnis, ko moko į labirintą pasodintos pupelės, kaip suderinti ugdymą ir savitvardos kompetencijos lavinimą, kodėl reikalingos ir geros, ir blogos emocijos… Tai – tik keli pavyzdžiai iš kvalifikacijos kėlimo programos, pristatančios naują SEU būdą, gamtoje jų yra nepaprastai daug, tereikia juos atpažinti ir mokėti pritaikyti vaikams.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą