Pavasario diena Europoje 2010

„Pavasario dienai Europoje 2010“ pasibaigus

Baigėsi projektas „Pavasario diena Europoje2010“. Šią kasmetinę kampaniją organizuoja “European Schoolnet” Europos Komisijos iniciatyva. Kampanija siekia supažindinti mokyklas su Europos problemomis, propaguoti vietos ir Europai svarbių reikalų sąveiką.„Pavasario diena Europoje“ yra skirta visos Europos pradinėms ir vidurinėms mokykloms. Prisijungę prie „Pavasario dienos“ kampanijos,  mokytojai ir mokiniai galėjo dalyvauti daugybėje veiklų, konkursuose ir diskusijose tinkle ir gyvai. Visi šie renginiai – inovacinis ir kūrybinis mokymosi būdas, skirtas susipažinti su įvairiomis Europos temomis.2010-aisiais metais projekte dalyvavo 6193 mokyklos, 10144 mokytojai. Buvo pravesti 4083 renginiai. Pirmosios 1000 mokyklų, projekto svetainėje www.springday2010.net  papasakojusios apie savo renginius, buvo apdovanotos specialiais mokymo priemonių rinkiniais: gairėmis, lipdukais, Europos žemėlapiu ir plakatais. Užregistravę renginį „Pavasario diena Klaipėdos kurčiųjų mokykloje“  403-uoju  numeriu, šiandien jau džiaugiamės spalvingu ir informatyviu mokymo priemonių rinkiniu, padėsiančių susipažinti su Europos valstybėmis ir jų gyventojais.

„Pavasario dienai Europoje 2010“

2010-ųjų Pavasario dienos minėjimas Klaipėdos kurčiųjų mokykloje buvo integruotas į lietuvių kalbos ir geografijos pamokas. Jaunieji europiečiai, susiskirstę į tris komandas, pakartojo visų Europos šalių pavadinimus ir sostines. Kiekviena šalis buvo apibūdinta pagal vaikams kilusias asociacijas ar turimą informaciją. Italija vieningai buvo pavadinta picų sostine, o paminėjus Islandiją,  gimtąja gestų kalba emocingai pasakojo apie ugnikalnio Eyjafjallajokull išsiveržimą.  Sunkiau sekėsi apibūdinti šalis nykštukes, bet  mokytojų ir renginyje dalyvavusių šiuo metu praktiką mokykloje atliekančių Vilniaus kolegijos student dėka visos šalys buvo paminėtos,  nuspalvintos jų vėliavos ir sukabintos dideliame Europos žemėlapyje, kuris vėliau pavirto Europos medžiu.

Patys drąsiausieji žinias apie Europą pasitikrino kompiuterių klasėje, spręsdami interaktyvų kryžiažodį  „Ar pažįsti Europą“. Rezultatai džiugino, nes jaunieji europiečiai už teisingus atsakymus surinko nuo  70 % iki 100 % !