Meniu Uždaryti

PASAKŲ TERAPIJOS MOKYMAI BUKAREŠTE

Rugsėjo 6–10 dienomis „ERASMUS+“ (KA229) projekto „Specialiųjų poreikių turintys mokiniai įveikia kliūtis meno terapijos pagalba“ (“Special Education Students Overcome Obstacles With Art Therapy”) nariai dalyvavo pirmajame susitikime Rumunijoje. Bukarešto regos sutrikimų turinčių vaikų specialiojoje gimnazijoje stebėjome, kaip šios įstaigos darbuotojai taiko pasakų terapiją vaikų ugdyme, sužinojome, kuo pasakų terapija pasitarnauja regos sutrikimų turinčiam žmogui, susipažinome su įvairiais metodais, kuriuos pirmiausiai išbandėme patys, o grįžę išbandysime su savo mokiniais.

Pasakos yra mėgstamos ir mažų, ir didelių, todėl šis literatūrinis žanras buvo pasitelktas terapijos tikslams įgyvendinti. Pasakų terapijos tikslas – sumažinti vaikų agresiją, padėti atsikratyti nerimo ir baimių, ugdyti emocinę savireguliaciją ir pozityvius santykius su kitais žmonėmis. Laiku papasakota istorija vaikui reiškia tiek pat, kiek psichologinis patarimas suaugusiajam. Vienintelis skirtumas yra tas, kad iš vaiko nereikalaujama garsiai ir čia pat daryti išvadų. Išklausius ar perskaičius pasaką vaikui leidžiama pasilikti su savo mintimis.

Rumunijos kolegos mokė atrasti pasakų: „Pinokis“, „Alisa stebuklų šalyje“, „Myliu tave kaip druską!“, pasakėčių ir patarlių terapines savybes, pristatė kaukių, muzikos, druskos ir net laipiojimo terapijos ypatumus.

Skaitydami pasakas vaikai sužino nelabai malonią tiesą apie tai, kad kova su dideliais sunkumais yra neišvengiama žmogaus gyvenimo dalis, tačiau tuo pačiu pasakose randa ir patarimą – jeigu nepasitrauks, nepabūgs ir ryžtingai pasitiks laukiančias negandas, pabaigoje visos kliūtys bus įveiktos. Kopimas į stačią sieną nėra lengvas dalykas. Nematančiam žmogui tai – dvigubas iššūkis. Įveikęs jį vaikas gali jaustis nugalėjęs vieną iš gyvenimo sunkumų. Taip žingsnis po žingsnio Bukarešto regos sutrikimų turinčių vaikų specialiosios gimnazijos mokiniai įveikia sunkumus ir siekia neįtikėtinų pergalių. Štai keletas jų: šokių konkurso, nacionalinės X faktoriaus laidos nugalėtojai, pergalės Europos ir pasaulio paralaipiojimo varžybose…

Šio susitikimo metu buvo įrodyta, kad meno terapija neįmanomą padaro įmanomu!

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą