Meniu Uždaryti

PARODA „VAIZDŲ KALBA“

Nuo 2009 metų gyvuojanti viešųjų  ryšių kompanija „Klaipėdos publika“ vykdo įvairius projektus, padėjusius susirasti naujų draugų ir partnerių Lietuvoje ir užsienyje. Po eilės sėkmingų projektų į kompanijos darbuotojų akiratį pateko Litorinos mokykla, kadangi kompanijos „Klaipėdos publika“ direktorius Romandas Žiubrys, kūrybos direktorė Dalia Grikšaitė ir projektų vadovas Petras Jucius išsikėlė sau kilnų tikslą – mažinti Vakarų Lietuvos regiono miestų ir miestelių gyventojų su klausos negale atskirtį, sudarant sąlygas dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, supažindinančiuose su fotografijos meno ciklu, rengiant  projekto dalyvių darbų parodas ir pristatant jas Vakarų Lietuvos gyventojams.    
Projekto sumanytojai parengę ir pasirašę bendradarbiavimo sutartį su mokyklos vadove Edita Andrijauskiene, kreipėsi į profesionalų fotografą Vytautą Petriką su klausimu, ar jis nesutiktų vesti užsiėmimų mokiniams. Atsakymas buvo teigiamas. Tris mėnesius jis vakarais ateidavo į mokytojos Jolitos Stumbrienės, talkinusios projekto sumanytojams, klasę, kurioje, padedant mokytojai Kristinai Rimkienei bendrauti neįprasta fotografui gestų kalba, mokė fotografijos paslapčių dabartinius ir buvusius mokyklos ugdytinius. Jaunuoliai, susipažinę su pagrindinėmis fotografijos taisyklėmis, fototechnika, fotografijų žanrais ir jų specifika, atlikę krūvas namų darbų ir net pasigaminę fotoaparatus iš… degtukų dėžučių (pinhole), savo mokslus vainikavo fotografijų paroda. 
Kursų klausytojai ne tik išmoko žvelgti į pasaulį kitu kampu, bet ir gavo galimybę įamžinti savo ateities įspūdžius, kadangi projekto organizatoriai padovanojo mokyklai profesionalų fotoaparatą. O atsisveikindami pažadėjo pagalvoti apie antrąjį projekto etapą, kuriame tikrai  norės dalyvauti ir buvę jo dalyviai, ir nauji fotografavimo meno entuziastai. 
Virtualią fotografijų parodą pamatysite čia.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą