Meniu Uždaryti

PAMOKOS PAS KAIMYNUS

Spalio 15 dieną Klaipėdos Litorinos mokykla ir sutrikusios klausos vaikų ir jaunuolių tėvų bendrija „Aidas“ organizavo edukacinę išvyką į Latvijos sostinę Rygą. Pamokose pas kaimynus dalyvavo 5–10 klasių sutrikusios klausos mokiniai, Klaipėdos technologijų mokymo centro ugdytiniai ir bendrijos narių vaikai. Nors edukacija truko tik vieną dieną, vaikai suspėjo apžvelgti visą Sovietų Sąjungos specialiosios tarnybos (KGB) veiklą ir tragiškus jos padarinius, sužinojo, kad Lietuvoje vyko tokie patys susidorojimai su Rusijai nepalankiais žmonėmis, o beskaičiuodami žuvusius ar ištremtus į lagerius kalinius, pametė skaičių, nes jų buvo sveiku protu nesuvokiama daugybė. Laisvoje Lietuvoje gimusiems jaunuoliams kraujas stingo klausantis gido pasakojimų. Matant, kokiomis baisiomis sąlygomis kalėjo nekalti žmonės, ne vienam kilo klausimai: „Kodėl? Už ką? Negi taip iš tiesų vyko? Ar pasisekė bent vienam kaliniui pabėgti? Ar šiandien KGB dar egzistuoja? Ar organizacijos nariai buvo nubausti?..“ Rygos KGB kalėjimo patalpose įkurto muziejaus darbuotojai iš pradžių planavo, kad jis veiks tik vieną vasaros sezoną, tačiau lankytojų gausa parodė, kad istorijos ištrinti ar perrašyti negalima, o ir nereikia, todėl muziejus vis dar tęsia savo veiklą. Išėję iš kalėjimo visi ilgai tylėjo, nes ekspozicija, tikrai sukrėtė, o gido ir kalintų latvių filmuoti pasakojimai ne tik suteikė naujų žinių, bet ir paskatino įvertinti nepriklausomos šalies privalumus.

Antroji edukacija taip pat nukėlė į praeitį, tik šį kartą ji buvo saldi ir spalvinga, nes pasakojo apie Rygos šokolado fabriko „Laima“ istoriją, supažindino su šokolado žaliava, saldaus gardėsio sudėtinėmis dalimis, šokolado gamyba ir netgi jo nauda sveikatai. Ir ne tik pasakojo, bet suteikė galimybę vienai dienai tapti konditeriais, kad visi galėtų sukurti savo saldainių receptūras. Pagal Lietuvių kalbos naujažodžių duomenyną, ekskliuzyviniais vadinami gaminiai gražiai sugulė į dėžutes, palaukė, kol fabriko darbotoja juos supakuos ir iškeliavo į Klaipėdą. Kas juos ragavo, sakė, kad skanesnių nebuvo valgę!

Edukacinės kelionės akimirkos sugulė į mokyklos Facebook puslapio albumą

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.858352109420057&type=3

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą