Meniu Uždaryti

PAMOKA KLAIPĖDOS PILIAVIETĖJE

Gegužės 26 dieną sutrikusios klausos 7–10 klasių mokiniai dalyvavo įspūdingoje pamokoje, kurią padovanojo Klaipėdos miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su Klaipėdos apskrities gidų gildija ir minėdama Socialinės atsakomybės metus. Jaunuolių pamėgta gidė Alė Jankauskienė pakvietė į Pilies muziejų, šiaurinę kurtiną, kuri lyg laiko mašina nukėlė visus į viduramžius. 5 tūkstančių radinių kolekcija ir moderniosios technologijos mokinių vaizduotėje atkūrė Klaipėdos istoriją. Vaikai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti visus eksponatus, bet ir patys įsilieti į tą laikmetį žiūrėdami vaizdo pasakojimus, stebėdami hologramas, vaikštinėdami siauromis senamiesčio gatvelėmis, pagarbiai studijuodami vienuolių rankose laikomą ekspoziciją, atidarinėdami daugybę stalčių ir stalčiukų, kurių kiekvienas stebino istoriniu palikimu. Įspūdį padarė ir galimybė atradus tinkamą stebėjimo vietą sulipdyti miesto antspaudo šukes, ir parašyti savo vardą gotišku šriftu, ir pereiti Klaipėdos istoriją šviečiančių datų taku.

Tačiau didžiausią įspūdį mokiniams paliko Fridriko bokštas ‒ istorinis Klaipėdos piliavietės fortifikacinis objektas, atvėręs duris lankytojams gegužės 26 dieną. Tad Litorinos mokyklos mokiniai pirmieji peržengė atstatyto bokšto slenkstį, pakilo į jo viršų ir iš aukštai apžvelgė savo gimtąjį miestą.

Skip to content