„PABIRUSIOS RAIDĖS“

Ar žinojote, kad raudona spalva skirta ne tik meilei išreikšti, ne tik klaidoms rašto darbe pažymėti, bet ir disleksijos sutrikimą turintiems žmonėms palaikyti?

Disleksija – tai skaitymo sutrikimas, kada žmogui sunku perskaityti tekstą, sunku jį suvokti, sunku paversti garsus raidėmis.

Spalio 7 dieną visame pasaulyje vyksta disleksijos supratimo diena, skirta supažindinti visuomenę su šiuo sutrikimu, skatinanti empatiją ir toleranciją. Mokytojos JŪRATĖS STANKEVIČIENĖS iniciatyva Klaipėdos Litorinos mokykla prisijungė prie pasaulinės akcijos dalyvaudama piešinių parodoje „Pabirusios raidės“. Taip pat visą savaitę buvo žiūrimi filmai apie disleksiją, dalyvaujama jų aptarimuose. Mokiniai kartu su mokytojais, klasių vadovais ir auklėtojais kalbėjo apie šį sutrikimą turinčius vaikus.

O šiandien visa mokykla nusidažė spalva, primenančia raudonus, kupinus klaidų šį sutrikimą turinčių mokinių sąsiuvinius. Akcija padėjo vaikams suprasti, kad ir skaitymo sunkumus, ir raudoną spalvą prisipratinti įmanoma.