Meniu Uždaryti

„MOKI ŽODĮ – ŽINAI KELIĄ“

Balandžio 19 dieną Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto mokinių kūrybinė-patyriminė konferencija ,,Moki žodį – žinai kelią“, skatinusi mokinius domėtis gimtąja kalba, jos puoselėjimo galimybėmis, dalyvauti kūrybinėje ir patyriminėje veikloje. Konferencijos organizatoriai siekė suburti pranešėjus, kuriems rūpi gimtosios kalbos išsaugojimas, kuriems svarbu kalbėti taisyklinga lietuvių kalba, kurie nuolat turtina savo žodyną, kuriems ausį rėžia žargonai, barbarizmai ir kitos svetimybės.

Vienas iš konferencijos uždavinių – pasidalinti patyriminio mokymo galimybėmis – sudomino Litorinos mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Sigitą Koroliovę ir jos ugdytinius, kadangi įgyvendindami mokyklos patyriminio ugdymo programą „Jaunasis sinoptikas“ mokiniai ne tik susipažino su įvairiais gamtos reiškiniais, bet ir išmoko pagauti vėją, kuris papildė vaikų žodyną naujais žodžiais ir padėjo suvokti frazeologizmų apie vėją prasmę. Konferencijoje pristatytas pranešimas „Vėjo gaudytojai“ sudomino ir ugdytojus, ir mokinius. Tad žinią, kad aštuntoko Deivido Šach ir devintoko Arno Meškio  pranešimas laimėjo pirmąją vietą, visi: ir jo autoriai, ir klausytojai, sutiko audringais plojimais. Sveikiname lietuvių kalbos puoselėtojus!

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą