MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras pirmą kartą surengė meninio skaitymo gestų kalba konkursą „Mano rankose lietuviškas žodis“. Trimis turais vykusiame konkurse varžėsi penkiolika mokinių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Klaipėdos. Gegužės 3 dieną, lietuvių gestų kalbos paskelbimo valstybine kalba išvakarėse, į finalinį etapą suvažiavo skaitovai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Klaipėdos Litorinos mokyklai atstovavo du mokiniai: penktokas Deimantas Budrikas ir aštuntokas Arnas Meškys. Į finalą prasibrauti ir jame užimti trečiąją vietą pavyko Deimantui, pristačiusiam nuoširdų Evelinos Daciūtės eilėraštį „Klausimai“. Berniuko sėkme labai džiaugiasi jį konkursui ruošusios lietuvių kalbos mokytoja Sigita Koroliovė ir lietuvių gestų kalbos mokytoja Rita Navitskė, kadangi jaunajam skaitovui finale teko susirungti su dviem Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro (LKNUC) dvyliktokėmis.

Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad mokinius vertino itin kompetentinga komisija: Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora, Kauno miesto kurčiųjų draugijos pirmininkas Paulius Jurjonas, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokytoja Nijolė Pivorienė. Komisijos nariai apie kiekvieną dalyvį parašė išsamius komentarus, paaiškino, kokie kriterijai nulėmė finalistų trejetus, negailėjo pagyrų jauniesiems skaitytojams, trečiajame ture deklamavusiems gyvai.