MAŽOSIOS LIETUVOS ETNOGRAFINIO REGIONO MOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ KŪRYBINIO FOTONUOTRAUKŲ KONKURSO REZULTATAI

2023 m. minimas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetis. Šia proga Klaipėdos Litorinos mokykla kartu su partneriais – Klaipėdos „Vyturio“ mokykla ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi – pakvietė Klaipėdos krašto moksleivius į Mažosios Lietuvos etnografinio regiono mokyklinio ugdymo įstaigų Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimo kūrybinį fotonuotraukų konkursą. Džiugu, kad nuotraukų sulaukta ne tik iš Klaipėdos miesto, bet ir regiono, kad siuntė jas ir pradinukai, ir gimnazistai. Ačiū visiems dalyviams iš Klaipėdos r. Agluonėnų mokyklos-darželio, Klaipėdos „Vyturio“, Prano Mašioto, Liudviko Stulpino progimnazijų, Klaipėdos Litorinos mokyklos, Klaipėdos Baltijos, „Aukuro“, „Varpo“, Vytauto Didžiojo gimnazijų, Šilutės r. Kintų pagrindinės mokyklos. Komisijai buvo nelengva išrinkti pačias gražiausias, įdomiausias ir istoriškiausias nuotraukas, tačiau teko rinkti, nes tokie buvo konkurso nuostatai.

Tad skelbiame laimėtojus ir kviečiame pasigrožėti jų sukurtomis nuotraukomis!

1–4 klasių grupėje nugalėjo nuotrauka „Jurginių šventės akimirkos“. Jos autoriai – Klaipėdos r. Agluonėnų mokyklos-darželio 2 klasės mokiniai: Domantas Bružas, Armandas Dačkauskas, Marija Jablonskytė, Justas Jasas, Nojus Kasparavičius, Tautvydas Kinčius, Elanas Liutika, Evelina Normantaitė, Gabija Tarvydaitė, Emilijus Ukrinas, Jonas Žukas, Simona Žukauskaitė. Mokiniams padėjo mokytoja Rita Stirbienė.

5–8 klasių grupėje I vietą laimėjo nuotrauka „Vaidilučių amžinoji ugnis“. Nuotraukos autoriai – Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos mokiniai: Ema Bernotaitė, Ieva Dapšytė, Auksė Kruopytė, Akvilė Filipavičiūtė, Urtė Gedvilaitė, Ieva Dvarionaitė, Danielė Kotikovaitė. Vaikus konkursui ruošė mokytoja Oksana Savlova. II vietą laimėjo nuotrauka „Fachverko interpretacijos“. Jos  autorės – Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos mokinės Eva Elvikytė, Mėja Paplauskaitė ir jų mokytoja Eglė Jociuvienė. III vieta atiteko nuotraukai „Karalienės Luizės ir vaikų apsilankymas Bachmano (Paupio) dvare“. Nuotraukos autoriai – Klaipėdos Litorinos mokyklos mokiniai: Urtė Arlauskaitė, Vladas Beliauskas, Neilas Narbutas, Dainius Fonatine, Venantas Gutovskis, Kostas Kojelis. Vaikams padėjo mokytojos Daiva Masiliauskienė ir Toma Mikulskytė.

9–12 klasių grupėje I vieta paskirta nuotraukai „Į Lietuvą“, kurios autorius – Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokinys Domantas Piekis. Domantą konsultavo mokytoja Daiva Kikienė. II vietą laimėjo nuotrauka „Balvai ir vandenį atgrąžina“. Jos autoriai – Šilutės r. Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai: Fortūna Gevinytė, Gabija Probergaitė, Arnas Andriukaitis, Arnas Venckus. Vaikus konkursui ruošė mokytoja Vilija Ašmonaitė. III vieta atiteko nuotraukai „Patys geriausi stogai – Klaipėdoje kaip ir prieš 100 metų“. Nuotraukos autoriai – Milda Gedvilė, Skaistė Butkevičiūtė, Rokas Samoška, Augustas Vaitkus, Domas Vydra, Povilas Mačiuitis, Danielius Jurgaitis, Tautvydas Tritičius, Faustas Vasiliauskas ir jų mokytojas Edvardas Latakas iš Klaipėdos Baltijos gimnazijos.

Ačiū visiems už gražias, įdomias ir netikėtas nuotraukas, ačiū už norą pažinti ir atrasti savo gimtąjį kraštą kitu kampu!