Meniu Uždaryti

LIŪDNAS, BET VILTINGAS MINĖJIMAS

 Turbūt nedaugelis žino, kad gegužės 25 d. pasaulyje minima Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Kad apie tai sužinotų kuo daugiau žmonių, Lietuva kartu su visu pasauliu prisijungia prie šios liūdnos dienos minėjimo.

   Missing Children Europe duomenimis, Europoje kas dvi–tris minutes gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvoje, VRM duomenimis, kiekvienais metais dingusių be žinios asmenų registre registruojama 2000–2500 dingusių nepilnamečių. Dingusių žmonių šeimų paramos centras, vykdydamas vaikų dingimo ir jų patekimo į prekybos žmonėmis ir kitų nusikaltimų pinkles prevenciją, stengiasi kuo plačiau informuoti visuomenę apie šią problemą. Centro dėka atsirado ilgalaikė prevencijos idėja – skulptūra „Mama..!“, pastatyta vienoje iš lankytinų Vilniaus vietų, prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (Konstitucijos pr. 25, Vilnius). Tėvai su vaikais kviečiami aplankyti vienišos mergaitės skulptūrą ir paliesti jos rankutes, kad visi dingusieji be žinios vaikai sugrįžtų namo.    Negalintys atvykti, mini šią dieną visose Lietuvos ugdymo įstaigose. Litorinos mokyklos bendruomenė prisijungė prie liūdnos, bet viltingos akcijos ir visi kartu spalvotais kaspinėliais, vaikų nupieštais simboliniais rakteliais papuošė mokyklos kieme augantį medį. Besiplaikstantys vėjyje kaspinėliai ir rakteliai simbolizuoja laukimą ir viltį, kad visi vaikai sugrįš į jų laukiančius namus.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą