LAISVĖS PAMOKOS

Sausio 13-ąją minima sunki savo prisiminimais diena. Diena, kada buvo ginamas noras tapti laisva šalimi. Visą savaitę mokykloje jautėsi susikaupimas, rimtis; stendai, sienos, pasipuošė trispalvėmis ir Laisvės gynėjų dienos simboliu tapusios neužmirštuolės žiedais, langai nušvito žvakių liepsnelėmis. Mokytojos Vaidos Karanik mokinukai nuoširdžiai spalvino mėlynus žiedlapius ir mokėsi nelengvą, bet reikalingą gėlės pavadinimą.

Skaudūs šalies istorijos faktai buvo įtraukti ir į įvairių dalykų pamokas. Lietuvių kalbos mokytojos Sigitos Koroliovės mokiniai gavo laiškus iš pačios Lietuvos! Tiesa, pirmiau juos reikėjo iššifruoti, kad būtų galima parašyti atsakymus.

Šiandien buvo prisimintas dar vienas svarbus Lietuvos istorijos faktas – Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos. Mokytojos Edita Mažionienė, Daiva Masiliauskienė, Saulė Jazilionytė ir Vida Maksvytytė 7–10 klasių mokinius pakvietė į viktoriną, skirtą šios progos šimtmečiui paminėti. Mokinių laukė dvigubas iššūkis – klausimai apie Klaipėdą ir Klaipėdos kraštą buvo pateikti anglų kalba! Geriausias žinias  apie Klaipėdos kraštą pademonstravo jungtinė 7b, 8b, 9d klasių komanda. Vos puse taško nuo jos atsiliko 10a klasė, trečią vietą užėmė jungtinė 9b, 10b klasių komanda.

Ačiū visiems, jaučiantiems meilę savo šaliai ir pagarbą jos istorijai!