Konkursas „Knyga“ 2009

Klaipėdos Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla jau devintus metus organizuoja respublikinį mokinių meninių projektų konkursą „Knyga“. Ir jau penktus metus konkurso darbus eksponuoja Klaipėdos Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centras. Kiekvienais metais konkursas „Knyga“ turi vis kitą temą. 2009 m. konkurso tema – „Lietuvos tūkstantmečio knyga“. Dalyvauti konkurse buvo pakviesti dailės mokytojai ir 5–12 klasių mokiniai. Kvietimą priėmė ir mūsų mokyklos estetikos studijos mergaitės su vadove Jolita Stumbriene.
Parodos atidarymas įvyko 2009 m. gegužės 8 d. Galerijoje vos tilpo mokiniai ir jų mokytojai iš Vilniaus, Alytaus, Klaipėdos, Šiaulių, Palangos, Kretingos, Ignalinos, Švenčionių, Varėnos, Druskininkų, Užvenčio, Šiaulių, Kupiškio, Klaipėdos, Plungės miestų ir rajonų. Moksleiviai pateikė konkursui net 145 kūrinius. Didesnioji dalis jų buvo tradicinės knygos formos, kiti – erdviniai, skulptūriniai darbai, įvairios kompozicijos. Knygos konkursas visada skatino jaunuosius kūrėjus ieškoti netradicinių sprendimų, ypač renkantis medžiagas. Šių metų tema „Lietuvos tūkstantmečio knyga“ paskatino moksleivius prisiminti Lietuvos istoriją, jos svarbiausius įvykius, mūsų valstybės heraldiką, ženklus, o taip pat kurti savus Lietuvos vaizdinius, fantazuoti ir eksperimentuoti.
Mūsų mergaitės Lietuvos tūkstantmetį įamžino balto lino atraižose, siuvinėdamos garsiausius , įsimintiniausius ir brangiausius joms įvykius.
Darbų vertintojai neliko abejingi jaunųjų siuvėjėlių darbui. Mergaitės ir vadovė Jolita buvo apdovanotos Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo skyriaus diplomu už knygos idėjos originalumą.
Kadangi knyga tikrai stebino savo originalumu, norėjome, kad ją „pasklaidytų“kuo daugiau žmonių, todėl mokyklos žurnalistų būrelis sukūrė du kino filmus apie šią unikalią knygą. (skaitykite skiltyje „Projektai“).
Norintys pamatyti visas konkursui pateiktas knygas, apsilankykite Klaipėdos Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centre. Kūriniai parodoje bus eksponuojami iki rugpjūčio 4 d.