Meniu Uždaryti

KLASIKINĖ IR NETRADICINĖ MUZIKOS TERAPIJA

Trečiojo ERASMUS+ projekto „Specialiųjų poreikių mokiniai įveikia kliūtis meno terapijos pagalba“ („Special education students overcome obstacles with art therapy“) vizitas vyko Estijoje, Ämmuste mokykloje (Ämmuste Kool). Ugdytojai nedidelėje užmiesčio mokykloje daro didelius stebuklus, siekdami savo mokinių socializacijos ir integracijos į visuomenę.

Muzikos terapija Estijoje pristatyta neatsitiktinai, kadangi ši šalis garsėja savo dainų šventėmis. Estai pirmieji iš trijų Baltijos šalių pradėjo organizuoti dainų šventę, vieną didžiausių chorų renginių pasaulyje. Todėl ir projekto dalyvių vizitas prasidėjo dainų estradoje, šalia legendinio estų choro dirigento ir kompozitorius Gustav Ernesaks skulptūros.

Vizito šeimininkai organizavo skudučių iš antrinių žaliavų gaminimo dirbtuves. Skudučiai buvo gaminami pasitelkiant STEAM ugdymą, kadangi reikėjo ne tik pjauti, bet ir skaičiuoti, matuoti, derinti skambesį. Tokia veikla specialiųjų poreikių turintiems mokiniams padeda siekti ne tik asmeninės pažangos, bet ir lavinti muzikinius gebėjimus. Tuo įsitikino ir visi projekto dalyviai, pasigaminę asmeninius instrumentus ir sugroję Europos sąjungos himną „Odė džiaugsmui“. Tai buvo netradicinės, bet labai veiksmingos muzikos terapijos diena.

Kita originali terapja vyko laukinėje gamtoje, Somos nacionalinio parko pelkėse, klausantis paukščių čiulbėjimo, vandens čiurlenimo, miško ošimo, vabzdžių dūzgimo. Ši garsų terapija skirta atsipalaidavimui, jėgų sėmimuisi iš žmogaus nepaliestos gamtos.

Klasikiniai meno terapijos užsiėmimai vyko Estijos tradicinės muzikos centre, supažindinusiame su senaisiais estų instrumentais ir jų muzika, o taip pat Ämmuste mokykloje vykusiame terapijos seanse, lydimame gitaros, grojančių dubenų garsų ir hipnotizuojančios muzikos terapeuto kalbos.

Kadangi vienas iš projekto uždavinių yra išbandyti pristatytus metodus savo mokyklose, kiekvienos šalies ugdytojai tikrai ras muzikos terapijos metodą, tinkantį jų mokiniams.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą