KLAIPĖDOS MIESTO MOKYKLŲ MOKINIŲ KONFERENCIJA „LIETUVOS ETNOGRAFINIAI REGIONAI – ISTORINIS IR KULTŪRINIS SAVITUMAS“

Balandžio 23 dieną Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje vyko Klaipėdos miesto mokyklų mokinių konferencija „Lietuvos etnografiniai regionai – istorinis ir kultūrinis savitumas“, skirta Lietuvos etnografinių regionų metams. Konferencijoje dalyvavo M. Mažvydo progimnazija, Klaipėdos Litorinos ir I. Simonaitytės pagrindinės mokyklos, Klaipėdos statybininkų bei laivų statybos ir remonto mokyklos, S. Šimkaus konservatorija.
Mokiniai – skaitė pranešimus apie įvairius Lietuvos etnografinius regionus, pristatė jų kultūrinius, istorinius ir geografinius savitumus. Pranešimai buvo papildyti vaidinimo, šokio, tarmiškos kalbos, įvairių regionų muzikos, etnografinių dirbinių, istorinių radinių demonstravimu.
Mokytojų Jolitos Stumbrienės ir Dianos Mockuvienės paruoštos mokyklos merginos tapo Originaliausio pranešimo nominacijos laimėtojomis. Šį titulą jos gavo už pranešimą „Tūto sadūto sadūto“, kurio metu, demonstruodamos autentiškus tautinius kostiumus, suvaidino jaunosios mergvakarį.

Galerija