KELIONĖ Į ATEITĮ

Turbūt kiekvienas svajoja pakeliauti laiku, turbūt ne vieną vilioja kelionė būtent į ateitį – juk taip smalsu sužinoti, kas ten laukia. Litorinos mokyklos mokiniai šiandien gavo tokią galimybę. Klaipėdos „Taško“ teatro dėka jie teleportavosi į… 2222 metus! Deja, bet nieko gero ten neišvydo, tik šiukšlių kalnus, nuklojusius Žemę.

Edukacinio spektaklio „Ten, kur miega žuvys“ metu vaikams vaizdžiai buvo parodytos visos žmonijos abejingumo pasekmės planetai, ypač vandenynams. Stebėdami į plastiką įsipainiojusias žuvis, vėžlius, medūzas, matydami, kokios šiukšlės kaupiasi vandenyse, vaikai atpažino kasdien be saiko naudojamus daiktus, suprato, kad didžiąją dalį jų neatsakingai išmeta ir patys. Sukrečiantys vaizdai, priminimas, kiek laiko yra atliekos, „panardinimas“ į plastikines bangas leido vaikams pajusti savo kaltę, prisiimti dalį atsakomybės ir suvokti, kad niekada nevėlu prisidėti prie aplinkos saugojimo.