Meniu Uždaryti

KĄ MENA GEDMINŲ DVARAS?

 7a klasės dalyvavimas iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“ vertas atskiro pasakojimo. Birželio 2 dieną Motiejaus Jackaus mamos Virginijos Balsytės-Jackuvienės pakviesti septintokai lankėsi Eduardo Balsio menų gimnazijoje. Tikybos mokytoja šioje mokykloje ilgus metus dirbanti Virginija vaikams papasakojo apie šio dvaro, anksčiau vadinto Gedminų dvaru, istoriją. Pirmą kartą Gedminų ūkis paminėtas 1588 metais. 1851 metais dvarą įsigijo Karlas Fridrichas Gubba. Jis pastatė rūmus, sutvarkė žirgyną, iškasė ir dabar esančius tvenkinius. Apie 1900 metus čia buvo atidaryta pradinė mokykla, o 1916 metais dvarą sudarė 430 hektarų žemės. 1936 metais dvare kilo gaisras, todėl po rūmų remonto buvo įvesta elektra.

   Karo ir pokario metais apie dvarą nėra išlikusių žinių. Po karo čia buvo įrengtas 16 butų gyvenamasis namas, parduotuvė ir klubas. 1965 metais dvaro teritorija buvo prijungta prie miesto. 1978 metais čia gyveno 44 žmonės, o sklypai buvo apsodinti daržais.

   1984 metais dvaras buvo rekonstruotas – jame įsikūrė E. Balsio berniukų menų mokykla, iškilo priestatas su valgykla ir bendrabučiu. Dvaro istoriją mena šimtametis ąžuolas.

   Dabar buvusiuose Gedminų dvaro rūmuose karaliauja menų mūzos. Motiejaus mama supažindino mokinius su dabartine mokykla, aprodė mokinių darbus, kurių gausu visose mokyklos erdvėse.    Ekskursijos dalyviai klausėsi mokinių atliekamų kūrinių, svečiavosi tikybos kabinete, kuriame laukė vaišės ir nuoširdūs pokalbiai.

   Ačiū mokytojai Virginijai Balsytei-Jackuvienei už pažintį su kitokia mokykla, už galimybę pajusti meno alsavimą. Ačiū ir auklėtojai Ingridai Jurevičienei, pasidalinusiai negirdėta dvaro istorija ir įdomios išvykos įspūdžiais.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą