Gegužės 6 dieną 9d ir 10a klasių mokiniai su fizikos mokytoja Vida Černiauskiene vyko į edukaciją „Kalba Jakų radijas“. Jakų radijo muziejuje vykusi pamoka prasidėjo nuo istorijos apie radijo stoties susikūrimą, pasakojimo apie jos reikšmę žinių transliavimui tiek tarpukariu, tiek Vokietijos okupacijos laikotarpiu. Apžiūrinėdami muziejaus ekspoziciją mokiniai susipažino su senoviniais radijo imtuvais, radijo taškais, radiolomis, magnetofonais. Tačiau įdomumai ir linksmybės prasidėjo tada, kai jaunuoliams buvo pasiūlyta patiems išgauti garsą įvairiais ir neįprastais būdais: pučiant per popieriukus į šukas, virpinant liniuotes, daužant plaktukais į rytietiškus indelius, virpinant plonasienių taurių sieneles, sukant dar akmens amžiuje naudotas švilijas… Edukacijos pabaigoje mokiniai ne tik klausėsi vinilinių plokštelių senovinių įrašų, bet ir patys galėjo įrašyti įvairiais būdais sukurtus savo garsus. Devintokė Kamilė pasinaudojo išskirtine galimybe ir įrašė savo dainą.
Edukacija mokiniams suteikė naujų žinių, pakėlė nuotaiką ir net paskatino linguojant į taktą uždainuoti.
