ISTORINĖ VIKTORINA

Kovo 10 d. rytą į Litorinos mokyklą skubėjo mokiniai iš Klaipėdos Vitės, Prano Mašioto, Tauralaukio, „Versmės“ progimnazijų. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse anglų kalbos mokytojos Vida Maksvytytė, Saulė Jazilionytė  ir istorijos mokytoja Daiva Masiliauskienė pakvietė visus  į istorinę viktoriną „Lithuania’s Road to Independence“. Renginį pradėjo Klaipėdos Litorinos mokyklos sutrikusios klausos mokiniai, lietuvių gestų kalba atlikdami Eurikos Masytės dainą „Laisvė“, suvirpinusią ne vieną širdį, o vyresniuosius prisiminimais nukėlusią daugiau nei 30 metų atgal. Istorijos mokytoja D. Masiliauskienė priminė, kad laisvė nėra savaime suprantama duotybė, perspėjo, kad ją reikia saugoti ir puoselėti. Netikėtas posūkis renginyje – pasiūlymas mokinius atlydėjusioms mokytojoms suburti savo komandą ir taip pat dalyvauti viktorinoje! Į istorinius klausimus apie lietuvių kelią į nepriklausomą valstybę mokiniai turėjo atsakyti anglų kalba. Buvo džiugu stebėti mokinių komandas, matyti, kaip jos draugiškai dirbo pasitardamos ir ieškodamos atsakymų į klausimus, kaip suko galvas susikaupusi mokytojų komanda. Kadangi viktorina buvo šventinė, komisija rimtai pasitarė ir nusprendė skirti nominacijas už geriausias istorijos ir anglų kalbos žinias, už draugiškumą, susikaupimą, kūrybiškumą ir aiškų raštą.