INICIATYVA „GYVYBĖS MEDIS“

Klaipėdos Litorinos mokykla, minėdama Gedulo ir vilties dieną, dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pilietinėje iniciatyvoje „Gyvybės medis“. Mokiniai klausėsi istorijos mokytojos Daivos Masiliauskienės nuotolinės pamokos apie tremtį ir vaikų gyvenimą tremtyje. Savo žinias apie trėmimus visi galėjo pasitikrinti internetinėje  „Quizizz“ viktorinoje.

Prisimindami tremtinius, jų sunkias gyvenimo sąlygas trėmimo vietose, mokiniai sukūrė „Gyvybės medį“, į kurį sudėjo palinkėjimus buvusiems tremtiniams ir poltiniams kaliniams. Vaikų sukurtas „Gyvybės medis“ buvo perduotas Klaipėdos polinių kalinių ir tremtinių sąjungai. Sujaudintas mokinių palinkėjimų sąjungos vadovas Vytautas Mickus perdavė jiems keletą knygų, pasakojančių apie tuos, kuriems teko baisūs tremties išbandymai.