GALVOSŪKIŲ KONKURSAS

Pirmajam išspausdintam kryžiažodžiui – jau daugiau kaip šimtas metų. Kryžiažodžių, galvosūkių sprendimas žadina smalsumą, lavina dėmesio koncentraciją. Tyrimais įrodyta, kad  ypač daug naudos gaunama juos sprendžiant grupėse. Turbūt šis faktas suvaidino nemažą vaidmenį, nes į sausio 17 dieną vykusį mokyklos užsienio kalbų galvosūkių konkursą „Žodžių iššūkiai“ susirinko net 35 dalyviai iš 5–10 klasių.

Prieš konkursą vykęs pokalbis apie išskirtinius įvairių kalbų žodžius, sėkmingai įveiktas Captcha (automatizuotas viešasis Tiuringo testas kompiuteriams ir žmonėms atskirti) testas „Ar jūs ne robotas?“, „Bingo“ žaidimas buvo puikus apšilimas ir mankšta protui.

Konkurse mokiniai varžėsi 5–6, 7–8  ir 9–10 klasių grupėse. Galvosūkių anglų kalba konkursas 5–6 klasių grupėje sėkmę atnešė Nojui Astrauskui (I vieta), Matui  Trofimovui (II vieta), Tajui Radavičiui (III vieta). 7–8 klasių grupėje pergalę šventė Nedas Mažionis (I vieta), Kostas Kojelis (II vieta), Deimantas Budrikas (III vieta). 9–10 klasių grupėje I vietą pasidalino Arnas Meškys ir Deimantė Jurčiūtė, II vieta atiteko Kamilei Sudarytei, jos klasės draugas Gabrielius Truncė iškovojo III vieta.

Galvosūkiai rusų kalba pergalę dovanojo Deividui Šach, II vieta atiteko Urtei Arlauskaitei, Jevgenij Rudokas ir Kevinas Liutkus džiaugėsi III vieta.

Konkursą organizavusioms mokytojoms Vidai Maksvytytei ir Saulei Jazilionytei pavyko suburti didelį galvosūkių mėgėjų būrį, kuris ne tik lavino mąstymą, dėmesį, ne tik turtino savo žodyną naujais žodžiais, bet ir azartiškai rungtyniavo, draugiškai bendradarbiavo ir labai smagiai bendravo!