Meniu Uždaryti

ERASMUS+ VIZITO LIETUVOJE REFLEKSIJA

PASAKOJIMAI IŠ AKMENUKŲ

Susitikimo Lietuvoje metu projekto dalyviams buvo pademonstruotas vienas iš dramos terapijos metodų – pasakojimų kūrimas iš akmenukų. Užsiėmimo metu svečiai akmenukų kolekciją papildė naujais piešiniais, iš kurių mokiniai kūrė pasakojimus. Netradicinės užduotys sudomina vaikus, kelia jų mokymosi motyvaciją. Darbas su akmenukais ne tik plečia mokinių žodyną, bet ir lavina vaizduotę, kūrybiškumą. Vėsus ir lygus akmens paviršius ramina, atpalaiduoja, padeda nuslopinti įtampą, susitvardyti.

 

KĄ ATSKLEIDŽIA KARAKULIAI?

Lietuvos pedagogai projekto dalyviams pristatė karakulių metodą.

Karakuliai – tai vaikiškos keverzonės. Galima piešti ore, galima vietoj drobės pasirinkti sieną. Mažiems vaikams patinka piešti ant didelio tapeto, laikant tarp rankų ir kojų pirštų vaškines kreideles. Tai kažkas panašaus į angelo kūrimą ant sniego. Piešiama taip pat užsimerkus, neatkeliant pieštuko nuo popieriaus. Kad popierius nevažinėtų, jį reikia keliose vietose priklijuoti lipnia juosta ar specialiu plastilinu. Baigus piešti siūloma apžiūrėti karakulius ir paieškoti juose realių objektų. Radus, paryškinti. O vėliau nuspalvinti ir aptarti, ką jie reiškia piešusiajam.

Piešti galima įvairiais būdais: darbine ranka, nedarbine, keičiant darbinę ir nedarbinę ranką, piešiant abiem rankomis iš karto. Piešiant įvairiomis rankomis, yra treniruojami abu smegenų pusrutuliai, atsakingi už verbalinę ir vaizdinę veiklas, o taip pat ši veikla prisideda prie vienodos abiejų vaiko kūno pusių raidos ir pajėgumo.

Ši metodika labai tinka esant konfliktinėms situacijoms tarp šeimos narių, tarp klasės ar grupės vaikų, ji pasiteisina ir dirbant su hiperaktyviais vaikais. Kadangi piešiant tokiu neįprastu būdu susitelkiama į piešinį, pasąmonė dirba mažiau, todėl ir spontaniški piešiniai atskleidžia daug daugiau. Karakuliai padeda ir piešusiam, ir stebėjusiam suprasti vaiko požiūrį į pasiūlytą veiklą, į sprendžiamas problemas, tarpusavio santykius ir pan.

Karakulių terapija Litorinos mokykloje taikoma labai dažnai. Ją jau išbandė ir Graikijos mokiniai.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą