EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI APIE TELEFONIJOS IR FOTOGRAFIJOS ISTORIJĄ

1861m. spalio 26 d. vokiečių išradėjas Johanas Filipas Reisas Frankfurte prie Maino pademonstravo savo konstrukcijos aparatą, kurį pavadino telefonu.

Įdomus sutapimas – 2021 spalio 26 d., po 160 metų, mūsų mokyklos mokiniai per fizikos pamoką dalyvavo nuotoliniame edukaciniame užsiėmime „Telefonijos istorija: nuo būgno iki debesies“.

Visi susidomėję klausėsi Šiaulių miesto telefonijos muziejaus direktorės Dalios Urbonavičienės telefonų vystymosi istorijos pristatymo.

Pasirodo mūsų ugdytiniai neblogai nusimano apie naujuosius telefonus – jie gerai atsakinėjo į viktorinos klausimus, o aštuntokas Daniil Bredelis netgi pagamino telefono prototipą, kuris buvo pademonstruotas užsiėmimo metu.

Spalio 27 d. vyko užsiėmimas apie fotografijos istoriją „Fotografija mobiliajame telefone“. Mokiniams įspūdį padarė fotoaparatų kitimas nuo pirmųjų didelių dėžių iki dabartinių kamerų, įmontuotų kiekviename mobiliajame telefone. Aktyviai, kartais pasitardami tarpusavyje,  užsiėmimo dalyviai kartu su fizikos mokytoja VIDA ČERNIAUSKIENE mokėsi redaguoti bet kokio objekto nuotrauką, kad ji taptų graži, patraukli ir net meniška. Vaikai  sužinojo, kad yra nemažai internetinių programėlių, kurios iš pažiūros eilinę nuotrauką gali paversti meno kūriniu.