„BLUSŲ TURGUS“

Kanklių garsais skambėjo, prekeivių reklaminiais šūksniais aidėjo, pirkėjų šurmuliu almėjo tradicinis Litorinos mokyklos renginys „Blusų turgus“. Turgavietėje buvo galima pasiklausyti Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos auklėtinių atliekamų kūrinių, pakėlusių nuotaiką ir prekybininkams, ir pirkėjams, ir prekybinių mainų stebėtojams. Džiugus faktas – ansamblyje grojo ir Litorinos mokyklos šeštokas Andrius Tarvydas! Smagu buvo stebėti prekeivių išradingumą: reklaminius plakatus, verslumo ypatumus, gebėjimą įtikti net ir išrankiausiam pirkėjui. Ne mažiau įdomūs buvo ir pirkėjų bandymai derėtis.

Turgus nuo senų laikų lietuviams buvo labai svarbus. Žmonės plūsdavo į ji ne tik parduoti ar pirkti, bet ir pabendrauti, apkalbėti kitus, susitikti su seniai nematytais draugais ar giminaičiais. Į Litorinos mokyklos turgų taip pat sugužėjo daug svečių: „Smeltės“ progimnazijos 4d kl. mokiniai, buvę mūsų mokyklos ugdytiniai – dabartiniai Klaipėdos technologijų mokymo centro ir Baltijos gimnazijos mokiniai.

Renginio dalyviai galėjo pretenduoti į šmaikščias ir įdomias nominacijas: išradingiausias, dosniausias, linksmiausias, aktyviausias, daugiausia prekių turintis pardavėjas, geriausias derybininkas, geriausias, linksmiausias pirkėjas, patraukliausio reklaminio plakato autorius, šauniausias reklamuotojas, energingiausias dalyvis, originaliausios prekyvietės savininkas ir daug kitų. Šventę organizavusios mokytojos Ina Balčiūnaitė ir Jūratė Stankevičienė džiaugėsi, kad tradicinis verslumo ir bendravimo įgūdžius ugdantis renginys kasmet darosi vis gausesnis, triukšmingesnis, spalvingesnis, linksmesnis ir įdomesnis.