Meniu Uždaryti

AR ĮMANOMA PERKELTI SENOVĖS EGIPTO PIRAMIDĘ Į KLASĘ?

Klauskite 7a klasės mokinių, kurie istorijos pamokoje apie senovės Egipto laidojimo papročius iš mokytojos Daivos Masiliauskienės gavo būtent tokią užduotį.

Sužinoję, kad Egipto piramidės yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų, kad jose buvo laidojami faraonai, mokiniams parūpo sužinoti jų dydį. Didžiausia iš visų piramidžių  yra Cheopso piramidė. Jos pagrindo kraštinės ilgis – 235,5 m, o aukštis – net 146,65 m. Sienos pasvirusios 51°51° kampu. Vaikai apstulbo, juk tokio dydžio piramidės perkelti neįmanoma, o ir klasėje ji netilptų! Mokytojos Daivos pasiūlymas pastatyti mažą ir tikslią piramidės kopiją mokinius sudomino. Bet kaip tai padaryti, nuo ko pradėti, kokią darbo strategiją pasirinkti?

Kažkas iš mokinių prisiminė, kad galima pasinaudoti masteliu ir pastatyti tūkstantį kartų mažesnę piramidę. Turėdami realius išmatavimus vaikai pradėjo bandyti tinkamai sudėlioti LEGO  kaladėles, kad jos atitiktų ne tik ilgį ir aukštį, bet ir pasvirimo kampą. Pasitardami tarpusavyje, pasiteiraudami mokytojos, jaunieji projektuotojai ir inžinieriai atrado geriausią būdą, kaip iš turimų kaladėlių pastatyti piramidės maketą. Išmatavus paaiškėjo, kad mažoji piramidė tikrai panaši į jos originalą. Džiūgaujantiems mokiniams istorijos mokytoja priminė dar vieną piramidės paslaptį – senovės egiptiečiai gerai pažinojo dangų, todėl visos Egipto piramidės yra tiksliai orientuotos pasaulio šalių atžvilgiu. Ši užduoties dalis buvo lengviausia, nes naudodamiesi kompasu mokiniai greitai pasuko savo piramidės kraštines pagal pasaulio šalis.

Tik 45 minutės, bet į jas tilpo ir istorijos, ir matematikos, ir inžinerijos, ir gamtos mokslai, papildę žingeidžių ir puikiai gebančių dirbti komandoje septintokų žinių bagažą.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą