1991-ieji

Šie metai jokių netikėtumų nepateikė: klasėse vis didėja mokinių skaičius, o juos ugdyti ateina vis daugiau naujų pedagogų. Tai matydamas mokyklos-internato direktorius Vytautas Stanislovas Rumbutis išsiunčia visas mokytojas į Kauną, į trijų savaičių kvalifikacijos kėlimo kursus. Kursuose dalyvavo ir Klaipėdos vaikų lopšelio-darželio „Pagrandukas“ pedagogės, kurios mokėsi dirbti su klausos negalę turinčiais vaikais, lankančiais tais pačiais metais jų įstaigoje įsteigtas dvi naujas ikimokyklinio ugdymo grupes kurtiesiems ir neprigirdintiesiems.
1991-uosius metus mokytojos drąsiai gali vadinti profesinio bendradarbiavimo ir gražios draugystės pradžia. Nors „Pagrandukas“ nebeturi atskirų grupių kurtiems mažyliams, tačiau iki šiol šioje įstaigoje auga ir lavinasi klausos negalią turintys Klaipėdos miesto vaikai, todėl ir abiejų įstaigų draugystė tebesitęsia iki šiol.